Uwaga, fałszywe banknoty na przedmieściach

Uwaga, fałszywe banknoty na przedmieściach

Na kilku chicagowskich przedmieściach krążą fałszywe banknoty. Nieuważni kasjerzy i konsumenci przyjęli podrabiane stu- i pięćdziesięciodolarówki z napisami „Motion Picture Use Only” oraz „In Gold We Rust”.

Podrabianą gotówkę policja namierzyła w ciągu ostatnich miesięcy m.in. w Naperville, Aurorze, Plainfield i New Lenox. Pieniądze rozprzestrzeniają się, gdy nieuważni kasjerzy akceptują gotówkę bez sprawdzania jej autentyczności. Fałszywki pojawiają się również w prywatnych transakcjach gotówkowych.

W Naperville 14-latek, który sprzedawał buty przez internet, stracił około 1200 dol., przyjmując fałszywe pieniądze. W Aurorze ktoś zapłacił fałszywkami rachunek w restauracji, przyjmując wysoką resztę w autentycznych banknotach. Z kolei w New Lenox kasjer w sklepie spożywczym, nieopatrznie przyjął fałszywą studolarówkę.

Policja na przedmieściach podpowiada, że transakcje gotówkowe inicjowane w internecie najlepiej finalizować na posterunku policji. Jednocześnie apeluje: jeżeli w twoje ręce wpadły fałszywe banknoty lub wiesz, kto je produkuje, skontaktuj się z Crime Stoppers pod numerem (630) 892-1000. Gwarantowana anonimowość. (jm)

fot.kevinmullett/pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*