Usterka usunięta – bezrobotni otrzymają zasiłki

Usterka usunięta – bezrobotni otrzymają zasiłki

Władze Illinois poinformowały o usunięciu usterki systemu informatycznego Stanowego Departamentu Zatrudnienia. Osoby otrzymujące zasiłki dla bezrobotnych otrzymają czeki z dwudniowym opóźnieniem.

Awaria systemu informatycznego i strony internetowej Stanowego Departamentu Zatrudnienia (Illinois Departments of Employment Security, IDES) spowodowała w ostatnich dniach trudności z ubieganiem się o zasiłki dla bezrobotnych. 17 lipca awaria została usunięta, a system działa bez zarzutu, ale zasiłki dla 29 tys. osób zostaną wysłane z opóźnieniem.

Bezrobotni mogą na stronie internetowej departamentu składać nowe wnioski o zasiłki lub odświeżyć swój status. Osoby, które wystąpiły o zasiłek w poniedziałek otrzymają czek pocztą w piątek, czyli dwa dni później. Ci, którzy złożą wniosek do piątku, powinni otrzymać zasiłek do poniedziałku.

W razie jakichkolwiek trudności z otrzymaniem zasiłku osoby bezrobotne mogą dzwonić pod numer (800) 244 5631 lub odwiedzić najbliższe biuro agencji. Zasiłki dla bezrobotnych otrzymuje w Illinois około 86 tys. osób.

(gd)

fot.Pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*