Uratował kobietę z dzieckiem podczas przerwy na lunch

Skrzyżowanie ulic National Parkway i Woodfield w Schaumburgu fot.Google Maps

Skrzyżowanie ulic National Parkway i Woodfield w Schaumburgu fot.Google Maps

George Wood, pracownik firmy hydraulicznej Mr. Rooter Plumbing, 18 października jechał na lunch, kiedy stał się świadkiem wypadku drogowego. Mężczyzna uratował uwięzioną w przewróconym samochodzie kobietę i jej 16-miesięczne dziecko.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic National Parkway i Woodfield w podchicagowskim Schaumburgu. George Wood jechał swoim samochodem na lunch, kiedy niespodziewanie stał się świadkiem zderzenia, w wyniku którego jeden z biorących udział w wypadku samochodów dachował.

Mężczyzna zatrzymał się, wyjął z bagażnika metalowy klucz do zmiany kół i wybił nim szybę w przewróconym samochodzie, z którego dobiegały krzyki przerażonej Nicole Srikanti i jej 16-miesięcznego syna Dylana. Przypadkowy bohater przeciął nożem pasy bezpieczeństwa i zdołał wyciągnąć kobietę i dziecko z wraku pojazdu. Następnie, przekazał ofiary przybyłym na miejsce strażakom i bez słowa odjechał.

Mężczyznę odnaleźli dziennikarze NBC5. George Wood twierdzi, że nie zrobił niczego specjalnego. Nicole Sirkanti osobiście podziękowała mu za natychmiastową i niezwykle trzeźwą reakcję i pomoc. Policja z Schaumburga podkreśliła, że wypadek był groźny i mógł zakończyć się tragicznie.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*