Uratował dwoje tonących dzieci. Sam nie przeżył

Bezgranicznym poświęceniem wykazał się chirurg z Chicago, który oddał życie, by uratować dwoje tonących dzieci w jeziorze Michigan.

fot.The University of Chicago Medicine/ Donald Liu, chirurg dziecięcy, który uratował dwójkę dzieci na jeziorze Michigan

50-letni Donald Liu spędzał w Lakeside, w Berrien County, w stanie Michigan, weekend nad jeziorem z żoną i trójką dzieci, gdy zauważył z plaży dwoje próbujących utrzymać się na powierzchni wody dzieci, które wypadły z kajaku.

Lekarzowi udało się przeciągnąć dzieci w bezpieczne miejsce, ale sam – porwany przez prąd odpływowy – nie dotarł do brzegu.

Mężczyznę wyłowionego przez ratowników medycznych próbowała ratować żona, która także jest lekarką, ale bezskutecznie.

Donald Liu był głównym chirurgiem w Comer Children’s Hospital przy University of Chicago i znanym ekspertem w dziedzinie minimalnie inwazyjnej chirurgii dziecięcej. Oprócz profesjonalizmu w zawodzie cechowało go umiejętne podejście do dzieci, z którymi rozmawiał o grach wideo i sporcie, swoich dwóch obsesjach – wspominają kolegę lekarze.

– Śmierć Dona odzwierciedla jego życie, które poświęcił ratowaniu dzieci, co w jakiś sposób podnosi nas na duchu – wypowiadał się w oświadczeniu prasowym na stronie The University of Chicago Medicine lekarz i kolega Liu Jeffrey Matthews.

Donald Liu zostawił żonę Danę Suskind oraz trójkę dzieci: 13-letnią Genevieve, 10-letniego Ashera i 7-letnią Amelie.

as

 

Categories: Chicago

Comments

 1. klim z chicago
  klim z chicago 7 sierpnia, 2012, 17:15

  takich ludzi nam trzeba wiecej, a swiat bedzie lepszy.

  Reply this comment
 2. znachor
  znachor 7 sierpnia, 2012, 17:23

  …człowiek jak bańka na wodzie niewiadomo kiedy pęknie….

  Reply this comment
 3. kicia
  kicia 7 sierpnia, 2012, 17:43

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*