Ukradli z pociągu 100 sztuk broni. W końcu za kratkami

fot.IIIBlackhartIII/Gaertringen /pixabay.com

fot.IIIBlackhartIII/Gaertringen /pixabay.com

Dwóch mężczyzn i ich paser zostało oskarżonych w związku z kradzieżą ponad 100 sztuk broni z pociągu towarowego, który stał na bocznicy w południowej części miasta. Zuchwała kradzież miała miejscu w kwietniu. Złodziei zatrzymano dopiero teraz.

Wobec 44-letniego Alexandra Peeblesa i 48-letniego Warrena Gatesa wysunięto dwa oddzielne akty oskarżenia. Obaj są podejrzani o udział w rabunku pociągu, który stał na bocznicy przy 8000 S. Chicago Avenue.

Prokuratura twierdzi, że w jednym z wagonów pociągu znajdowało 318 sztuk broni wyprodukowanej przez zakłady Rugera w New Hampishire, a przewożonej do Spokane w stanie Waszyngton. 12 kwietnia ok. godz. 7 pracownik kolei zauważył, że w wagonie  zostały przecięte skoble i zerwane pieczęcie.

Z ustaleń agentów FBI wynika, że po dotarciu pociągu do celu brakowało ogółem 111 sztuk broni. Sześć sztuk odzyskano „w związku z incydentami, do których doszło w Chicago”. W akcie oskarżenia nie stwierdzono, czy skradziona broń została użyta do popełnienia przestępstw.

W nagranych na wideo zeznaniach Peebles przyznaje, że dokonał kradzieży wspólnie z 9 innymi osobami, z których każda zatrzymała 13 sztuk broni. Peebles zachował jeden pistolet dla siebie, a pozostałe 12 sprzedał osobnikowi znanemu jako „Chuck” za sumę 2,2 tys. dolarów.

Agenci federalni przeszukali już magazyn wynajmowany przez Gatesa w Matteson. Znaleźli tam urządzenia elektroniczne, ubrania, buty i inne towary najprawdopodobniej pochodzące z kradzieży. (ak)

Categories: Chicago
Tags: broń, kradzież, sąd

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*