Uczniowie szkół w Des Plaines najlepiej przygotowani

fot.123RF Stock Photos

fot.123RF Stock Photos

Dystrykt szkolny w Des Plaines ma najlepsze wyniki standaryzowanych testów sprawdzających gotowość uczniów do studiów i przyszłego zawodu.

Mimo nie najlepszych wyników standaryzowanych testów wśród uczniów podmiejskich szkół, dystrykt szkolny w Des Plaines wykazał zdecydowaną poprawę. W South Elementary School liczba uczniów spełniających lub przekraczających sprawdzane umiejętności prawie się podwoiła – wynika z corocznego zestawienia Illinois School Report Card. W zeszłym roku liczba dobrze przygotowanych uczniów tej szkoły wynosiła 24 proc., w tym roku – 45,7 procent. Jest to najwyższy wzrost procentowy spośród wszystkich szkół na północno-zachodnich przedmieściach.

W ponad 600 szkołach w powiecie Cook, DuPage, Kane, Lake i McHenry te same wyniki spadły.

W Des Plaines bardzo korzystnie wypadły także Terrace Elementary (wzrost z 42,7 na 56,6 proc.), Forest Elementary (wzrost z 39,4 do 52,8 proc.) oraz Central Elementary (wzrost z 43,3 do 56, 3 proc.)

Wśród szkół średnich najlepsze wyniki osiągnęła Maine South High School w Park Ridge, gdzie 43,4 proc. uczniów uznano za spełniających lub przekraczających standardy i William Fremd High School w Palatine, gdzie liczba ta wyniosła 41 procent. Liderem, mimo 26-procentowego spadku, pozostaje John Hersey High School w Arlington Heights, gdzie odsetek najlepiej przygotowanych uczniów wyniósł 46,7 procent.

W badaniu wykorzystano wyniki testów gotowości do studiów i kariery PARCC (Partnership for Assessment of Readiness for College and Career), zdawanego przez wszystkich uczniów od trzeciej klasy podstawówki do drugiej klasy szkoły średniej.

(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*