Uczniowie powrócili do szkół w Prospect Heights

fot.BlueOlive/pixabay.com

fot.BlueOlive/pixabay.com

Około 1,5 tys. uczniów powróciło 27 września do szkół w okręgu oświatowym nr 23 w Prospect Heights po przymusowych wakacjach, spowodowanych strajkiem nauczycieli.

W niedzielę 26 września związek zawodowy nauczycieli − po długich negocjacjach − wstępnie przegłosował nowy czteroletni kontrakt, zawierający podwyżki płac. W pierwszym roku obowiązywania umowy podwyżka ma wynosić 3,75 proc., w drugim − 3,5 proc., a w trzecim i czwartym − 3,25. Obie strony sporu poczyniły pewne ustępstwa i poszły na kompromis w kwestiach płacowych.

Nauczyciele domagali się oryginalnie 5,5-procentowej podwyżki. Zarzucali, że zarabiają dużo mniej niż pedagodzy z sąsiednich okręgów szkolnych. Kuratorium proponowało około 2 proc. podwyżki tłumacząc się trudnościami budżetowymi. Jednak nauczyciele twierdzili, że władze oświatowe mają fundusze, choć się do tego nie przyznają.

W proteście, który zaczął się 16 września, brało udział około 150 nauczycieli zrzeszonych w związku Prospect Heights Education Association. Okręg oświatowy nr 23 obejmuje trzy szkoły podstawowe i jedno gimnazjum.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*