Uczeń podstawówki z Morton Grove próbował kupić broń

Uczeń podstawówki z Morton Grove próbował kupić broń

Departament Policji w Morton Grove prowadzi dochodzenie w sprawie próby zakupu broni, do jakiej doszło w Park View School. Wstępne ustalenia wykazują, że doszło do wymiany pieniędzy między uczniami, jednak żaden z nich nie dostarczył broni.

fot.Schplook/Flickr/Wikipedia

fot.Schplook/Flickr/Wikipedia

W incydencie wzięło udział dwóch uczniów szkoły podstawowej, a władze szkolne podjęły natychmiastowe działania, gdy jeden z uczestników transakcji powiadomił o niej osobę dorosłą.

W długim liście skierowanym do rodziców zarząd Okręgu Szkolnego nr 70 w Morton Grove wyjaśnia szczegóły incydentu, do którego doszło w godzinach lekcyjnych na terenie szkoły. Ustalono, że jeden z uczniów próbował sprzedać broń koledze za 30 dolarów. Właściciel otrzymał 20 dol., reszta miała być spłacona później.

− Wymieniono pieniądze i rozmawiano o zakupie broni, jednak żaden z uczniów jej nie posiadał − wyjaśnił dyrektor szkoły w Morton Grove dr Philip Collins.

Jak donosi ABC, prowadzone śledztwo ma ustalić, czy niedoszły sprzedawca rzeczywiście miał dostęp do broni.

− Wiemy, że uczeń zamierzający nabyć broń nie zamierzał jej użyć − zapewnił dyrektor Collins. Dodał, iż wszyscy powinni z tego incydentu wyciągnąć naukę. Wysokość ewentualnych kar nałożonych na uczniów będzie znana po zakończeniu policyjnego dochodzenia. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*