Uczeń groził strzelaniną w liceum

Uczeń groził strzelaniną w liceum

Uczeń liceum w podmiejskim Lombard został aresztowany i oskarżony o zakłócenie porządku publicznego po tym, jak zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie mężczyzny z karabinem AR-15 i zagroził, że „w poniedziałek on (mężczyzna ze zdjęcia – red.) urządzi w szkole strzelaninę”.

18-letni Jairus Castillo, uczeń Glenbard East High School w Lombard został aresztowany, po tym jak w sobotę, 20 października na Instagramie zamieścił zdjęcie mężczyzny trzymającego karabin bojowy AR-15 i komentarz „on w poniedziałek na trzeciej przerwie urządzi w szkole strzelaninę”.

Uczeń został oskarżony o zakłócenie porządku publicznego. W poniedziałek, 22 października sędzia sądu powiatu DuPage wyznaczył kaucję w wysokości 75 tys. dolarów. Prokurator powiatu DuPage, Robert Berlin w oświadczeniu podkreślił, że „stosowanie gróźb pod adresem uczniów i nauczycieli nie jest żartem; każdy taki przypadek będzie poddany wnikliwemu śledztwu, a sprawca zostanie postawiony w stan oskarżenia.” Jairus Castillo ponownie stanie przed sądem 19 listopada.
(gd)

Na zdjęciu: Glenbard East High School w Lombard w Lombard fot.Google Map

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*