Ubezpieczenie BCBS w Illinois o rok przedłuża ważność polis

Ubezpieczenie BCBS w Illinois o rok przedłuża ważność polis

Ważna wiadomość dla posiadaczy Blue Cross Blue Shield of Illinois. Ubezpieczyciel przedłuży na przyszły rok ważność indywidualnych polis nawet, jeśli nie spełniają wymagań ustawy Affordable Care Act znanej jako Obamacare.

bluecrossblueshield

Siedziba Blue Cross Blue Shield w Chicago fot.Robert Blackie/Flickr

Największa ubezpieczalnia w Illinois jest pierwszą w naszym stanie oferującą kontynuowanie planów, których ważność upłynęłaby 31 grudnia, gdyż nie w pełni odpowiadają nowym przepisom w zakresie ochrony zdrowia.

Illinois Department of Insurance w listopadzie zdecydował, że polisy dla osób indywidualnych i małych grup pracowniczych, których ważność upłynęła 1 października mogą być odnowione na rok kończący się 1 października 2014. Innym ubezpieczalniom odmówiono wówczas prawa zawierania nowych kontraktów z pacjentami.

Jesienią tego roku firmy asekuracyjne rozesłały do ponad 185 tys. klientów w Illinois powiadomienia o unieważnieniu polis z końcem roku. Kontrakty te zapewniały ubezpieczonym m.in. opiekę medyczną kobiet w okresie macierzyństwa, dopłaty do lekarstw i opiekę psychiatryczną.

Z najnowszych danych wynika, że w 2012 r. 476 tys. mieszkańców Illinois wykupiło polisy w ubezpieczalniach prywatnych., z czego ok. 75 proc. w Blue Cross Blue Shield.

Kompania w najbliższych czasie rozpocznie proces powiadamiania brokerów i klientów o możliwości przedłużenia okresu obowiązywania polis.  Inne ubezpieczalnie, w tym Humana, UnitedHealthcare, Aetna i Health Alliance nie poinformowały jeszcze, czy zamierzają pójść śladami BCBS.

Illinois wspólnie z Wisconsin, Michigan i Ohio znajduje się w grupie kilkunastu stanów, które zezwalają na utrzymanie obecnych polis ubezpieczeniowych. Dotychczas skorzystania z przyznanego przez prezydenta Obamę przywileju odmówiły Kalifornia, Nowy Jork i Indiana.

(ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*