Tysiące kierowców nie odnowiło rejestracji samochodu

fot.Ewa Malcher

fot.Ewa Malcher

Tysiące kierowców w Illinois zapomniało przed końcem roku odnowić rejestracji samochodowej i poniesie dodatkowe koszty w postaci mandatów i kar za spóźnione wykupienie winiety. Biuro sekretarza stanu nie przypomniało kierowcom o obowiązku wykupienia naklejki, by zaoszczędzić na opłatach pocztowych, ale w zamian utraciło dochody liczone w milionach dolarów.

We wrześniu ub.r. biuro sekretarza poinformowało, że w wyniku impasu budżetowego w Illinois i braku funduszy musi ograniczyć wydatki i dlatego wstrzymuje wysyłanie zawiadomień do kierowców o konieczności odnowienia rejestracji.

Oszczędności rzędu 450 tys. dol. miesięcznie okazały się nieopłacalne, ponieważ mniej kierowców wykupiło winiety na tablice rejestracyjne i do kasy biura sekretarza stanowego wpłynęło na koniec roku 2015 o ponad 17,5 mln dol. mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Od listopada do 28 grudnia 2015 r. sprzedano 302 tys. naklejek, podczas gdy w tym samym okresie 2014 r. − 475 tysięcy.

Tymczasem właścicielom samochodów, którzy nie odnowili stanowej rejestracji grożą mandaty za jej brak. Dodatkowo wykupując winietę za 101 dol. zapłacą 20 dol. kary za spóźnienie.

Biuro sekretarza stanowego informuje, że właściciele samochodów mogą otrzymać przypomnienie o odnowieniu rejestracji za pośrednictwem e-maila. Około 1,6 mln kierowców zapisało się do tego serwisu biura sekretarza na jego stronie internetowej: www.cyberdriveillinois.com.

Przypomnijmy, że rejestrację samochodową można odnowić w każdej filii biura sekretarza albo przez internet (adres jak wyżej).

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*