Tysiąc stypendystów „Star Scholarship” ukończyło City Colleges of Chicago

Tysiąc stypendystów „Star Scholarship” ukończyło City Colleges of Chicago

Już ponad tysiąc studentów ukończyło edukację w ramach programu „Star Scholarship”, umożliwiającego bezpłatne studia na miejskich uczelniach. Od powstania programu trzy lata temu, z pomocy stypendialnej skorzystało już ponad 6 tys. studentów City Colleges of Chicago.

Dobrą wiadomością podzielił się burmistrz miasta, Rahm Emanuel wraz z prezes City Colleges of Chicago Zaldwaynaką Scott (znaną też jako Z Scott). Emanuel wyraził zadowolenie, że od powstania programu „Star Scholarship” jesienią 2015 r. skorzystało z niego ponad 6 tys. studentów, a 50 proc. ukończyło college w ciągu 3 lat.

Dzięki programowi „Star Scholarship” dostęp do edukacji wyższej uzyskało wiele tysięcy ciężko pracujących studentów, bez względu na ich pochodzenie, sytuację materialną i status imigracyjny – powiedział burmistrz Emanuel.

Program stypendialny „Star Scholars” powstał z inicjatywy burmistrza Rahma Emanuela, który za cel postawił sobie udostępnienie wyższej edukacji dla jak największej liczby uczniów, zapewniając im możliwość bezpłatnego zdobycia dyplomu lub certyfikatu w City Colleges. Obecnie ponad dwie trzecie uczestników programu to Latynosi, a 62 proc. to kobiety.

Ponad 675 studentów, którzy skorzystali z programu „Star Scholars”, studiuje na ponad 75 uczelniach (z 4-letnim programem). Łączna kwota, jaką przekazano na stypendia wynosi ponad 3,1 miliona dolarów.

Stypendyści STAR mogą kontynuować naukę na 24 czteroletnich uczelniach w całym kraju. Do listy wspólpracujacych placówek niedawno dołączyły: Chicago State University, Florida Memorial University i Stillman College.

O stypendium „Star Scholarship” mogą ubiegać się uczniowie – również nieudokumentowani – którzy w Chicago niedawno ukończyli publiczną szkołę średnią (Chicago Public Schools) lub czarterową ze średnią ocen 3,0 i zaliczyli wysoko ACT, SAT i Completion Ready – testy kompetencyjne z języka angielskiego i matematyki, sprawdzające gotowość do podjęcia studiów. Absolwenci liceów spełniający niniejsze kryteria mogą być zwolnieni z opłat za edukację i podręczniki przez trzy lata nauki w siedmiu City Colleges of Chicago.

Więcej informacji na temat „Star Scholarhip” można uzyskać na stronach internetowych ccc.edu/starscholarship lub pages.ccc..edu/apply/star

(aos)

fot.123RF

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*