Tysiąc nowych kamer na stacjach kolejki CTA

Tysiąc nowych kamer na stacjach kolejki CTA

Tysiąc nowych kamer wysokiej rozdzielczości zostało zainstalowanych na stacjach czerwonej i niebieskiej linii chicagowskiej kolejki miejskiej CTA. Teraz cały system kolejki wyposażony jest w nowoczesne kamery.

Zastępowanie starych analogowych kamer nowymi kamerami HD w 21 podziemnych stacjach oraz dodawanie nowych trwało od maja 2018 r. Od 2011 roku liczba kamer CTA w Chicago podwoiła się i wynosi dziś 32 tys. kamer w całym systemie CTA.

Kamery wysokiej rozdzielczości na stacjach kolejki CTA to cenne narzędzie do zwalczania przestępczości w Wietrznym Mieście. Według władz miasta, uzyskany z nich zapis do tej pory pomógł policji w dokonaniu średnio dwustu aresztowań rocznie.

W marcu dane z kamery na stacji Roosevelt czerwonej linii pomogły policji w zidentyfikowaniu i ujęciu trzech osób odpowiedzialnych za bójkę, podczas której pracownik CTA został dźgnięty nożem.

W ramach programu ,,Safe and Secure” zainicjowanego przez burmistrza Rahma Emanuela, CTA inwestuje 33 mln dolarów w kamery oraz lepsze oświetlenie na stacjach. Pieniądze pochodzą z opodatkowania firm przewozowych (np. Uber i Lyft).

(jm)

fot.Chicago Mayor’s Office/Facebook

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*