Tylko 10 minut w kolejce na lotniskach

fot.Tannen Maury/EPA

Wielogodzinne kolejki do kontroli bezpieczeństwa na chicagowskich lotniskach to już przeszłość. Ponad 1,7 mln osób, które w weekend Memorial Day przewinie się przez O’Hare i Midway, może liczyć na szybką i sprawną inspekcję. Przynajmniej tak zapewniają urzędnicy.

Biuro burmistrza Chicago zapewnia, że podróżując samolotem nie będziemy musieli w świąteczny weekend tracić czasu w długich kolejkach do kontroli bezpieczeństwa, przeprowadzanych przez federalne służby bezpieczeństwa transportu TSA. 99 procent podróżnych w kolejce do kontroli spędzi mniej niż 15 minut.

Przez lotniska Midway i O’Hare rocznie przewija się średnio 100 milion pasażerów, a urzędnicy wyliczyli, że średni czas oczekiwania na kontrolę, nawet w godzinach szczytu, zajmuje obecnie średnio 10 minut.

To ogromna zmiana w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy przejście przez kontrolę bezpieczeństwa zajmowało pasażerom około dwóch godzin. Po licznych głosach protestu burmistrz Emanuel zażądał od służb federalnych większej liczby agentów oraz obecności na lotniskach psów tropiących.

Przypomnijmy, że O’Hare jest drugim najbardziej ruchliwym lotniskiem w kraju. (jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*