Trzeci taras widokowy w Chicago? (ZDJĘCIA)

Trzeci taras widokowy w Chicago? (ZDJĘCIA)

Tarasy widokowe na szczycie wieżowców Willis Tower oraz John Hancock Center wkrótce mogą mieć konkurencję. Na trzecim najwyższym budynku w Chicago może powstać taras obserwacyjny oraz dwie zewnętrzne oszklone windy.

Właściciele Aon Center, trzeciego – po Willis i Hancock – najwyższego drapacza chmur w Wietrznym Mieście, podczas poniedziałkowego spotkania z radnym miejskim ujawnili plany budowy szklanej gondoli, która przesuwałaby się się wzdłuż brzegu budynku na wysokości 82 piętra i byłaby w stanie pomieścić 22 pasażerów. W planach jest również budowa na zewnątrz gmachu pary oszklonych wind, które wywoziłyby pasażerów na wysokość 1181 stóp (360 m) – jeszcze wyżej niż najwyższa winda na świecie działająca na klifie w Parku Narodowym Zhangjiajie w Chinach.

Budowa projektu w Aon Center zajęłaby dwa lata, a jej koszt szacuje się na 185 milionów dolarów. Ocenia się, że atrakcję w Aon Center odwiedzi odwiedzi 2 mln turystów rocznie.

Budynek Aon znajduje się naprzeciw Parku Milenijnego, będącego najpopularniejszą chicagowską atrakcją turystyczną. Jeśli plany dojdą do skutku, Wietrzne Miast będzie jedyną obok Nowego Jorku metropolią posiadającą trzy tarasy widokowe na wysokościach.

(jm)

 

fot.The Hettema Group/Solomon Cordwell Buenz

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Categories: Chicago

Comments

 1. Danden
  Danden 15 maja, 2018, 19:00

  Z wyglądu podobne do starych wież World Trade Center, świetna sprawa

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*