Trzeci oskarżony w związku z zabójstwem policjanta

Trzeci oskarżony w związku z zabójstwem policjanta

Trzeci mężczyzna został aresztowany w związku z zabójstwem chicagowskiego policjanta

22-letni Jaquan Washington został postawiony w stan oskarżenia niemal miesiąc po strzelaninie, do której doszło nad ranem 23 marca w dzielnicy River North. Do zaparkowanego samochodu, w którym znajdował się 23-letni policjant John P. Riviera z przyjaciółmi, podeszło trzech mężczyzn i otworzyło ogień. Kule śmiertelnie raniły policjanta w głowę i klatkę piersiową, i trafiły w ramię innego mężczyznę.

Szef chicagowskiej policji, Eddie Johnson określił zabójstwo jako zbrodnię „z nienawiści”, której celem był Latynos – John P. Riviera. Według policji napastnicy mieli wcześniejszy zatarg z Latynosami, a ponieważ nie mogli ich zlokalizować, otworzyli ogień do pierwszego napotkanego. Był nim 23-letni Riviera pracujący w policji od dwóch lat.

W związku ze strzelaniną policja już wcześniej aresztowała 24-letniego Menelika Jacksona z South Holland i 32-letniego Jovana Battle’a z chicagowskiej dzielnicy Little Village. Washington, podobnie jak Jackson i Battle, usłyszał zarzuty morderstwa z premedytacją i usiłowania zabójstwa.

(ar)

fot.Chicago Police Department/Facebook

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*