Trzech Polaków wśród nowo wyświęconych chicagowskich księży

Katedra Najświętszego Imienia Jezus w Chicago fot.Kamil Krzaczyński/EPA

Katedra Najświętszego Imienia Jezus w Chicago fot.Kamil Krzaczyński/EPA

Szesnastu nowych duszpasterzy wyświęconych zostanie w sobotę przez arcybiskupa Błażeja Cupicha. Wśród nich będzie trzech Polaków, którzy po święceniach rozpoczną pracę w polonijnych parafiach. 

Nowi księża święcenia kapłańskie otrzymają podczas sobotniej mszy prymicyjnej odprawionej przez arcybiskupa Cupicha w sobotę 16 maja o godzinie 10.00 w katedrze Najświętszego Imienia Jezusa u zbiegu ulic State i Superior.

Sześciu spośród 14 prymicjantów pochodzi z metropolii Chicago. Wśród wyświęcanych jest także trzech kapłanów urodzonych i wychowanych w Polsce. W ten weekend odprawią oni swoje msze prymicyjne, a następnie rozpoczną pracę w polonijnych parafiach.

30-letni Paweł Adamus z Warszawy swą mszę prymicyjną odprawi w niedzielę o godz. 9.00 w kościele pw. św. Paskala przy 3935 N. Melvina Ave. Ks. Adamus pracował będzie w parafii pw. Św. Ferdynanda.

27-letni Paweł Samborski z Siedlec mszę prymicyjną odprawi w niedzielę o godz. 10.15 w kościele pod wezwaniem św. Ferdynanda przy 5900 W. Barry Avenue. Ks. Samoborski pracował będzie w parafii św. Johna Brebeuf w Niles.

30-letni Adrian Maciejewski z Olsztyna po święceniach pracował będzie w parafii św. Williama, a swoją pierwszą msze w języku polskim odprawi w niedzielę o 13.30 w kościele pw. Św. Moniki przy 5136 N. Nottingham Avenue. Wcześniej, w sobotę o godz. 16.00 w tym samym kościele ks. Maciejewski odprawi mszę prymicyjną w języku angielskim.

(mp)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*