Trump Tower na cenzurowanym za niszczenie ekosystemu rzeki

Trump Tower na cenzurowanym za niszczenie ekosystemu rzeki

Władze federalne i ekolodzy zarzucają chicagowskiemu budynkowi Trump Tower, że niszczy ekosystem rzeki Chicago.

Wieżowiec Trump International Hotel & Tower w Chicago jest jednym z największych użytkowników wody z rzeki Chicago, ale nigdy nie sprostał przepisom federalnej Agencji ds. Ochrony Środowiska (Environmental Protection Agency, EPA) mających na celu utrzymanie równowagi ekologicznej w rzece.

Gazeta „Chicago Tribune” przeprowadziła analizę dokumentacji stanowej, z której wynika, że systemy chłodzące w Trump Tower pobierają codziennie z rzeki około 20 mln galonów (76 mln l) a następnie wydalają z powrotem wodę o temperaturze wyższej o 35 stopni Fahrenheita uśmiercając w trakcie tej operacji tysiące ryb.

Przepisy federalne i stanowe wyznaczają limit ryb, które mogą być zabite podczas pobierania wody przez systemy chłodzące i wymagają prowadzenia odpowiedniej dokumentacji na ten temat.

Kartoteki stanowe pokazują, że wszystkie wieżowce w śródmieściu Chicago spełniają owe wymogi, za wyjątkiem Trump Tower. Zarząd gmachu nie sporządził też wymaganego przez władze sprawozdania.

Zarząd Trump Tower nie odpowiedział na prośbę „Chicago Tribune” o komentarz.

Organizacje ekologów, Sierra Club oraz Friends of the Chicago River, powiadomiły zarząd wieżowca, że kierują sprawę do sądu.

(ao)

fot.Tannen Maury/EPA/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Comments

  1. Kasia
    Kasia 18 czerwca, 2018, 16:29

    I co jeszcze wymysla? Jak budowano Taki budynek to chyba wiedzieli o tym ! PARODIA!

    Reply this comment
  2. Ezy
    Ezy 18 czerwca, 2018, 18:51

    Kasia, wiedzieli i Trump wiedział, ale nie spełnia wymogów, jakie mu postawiono zanim wzniósł ten budynek. Czytaj uważnie!

    Reply this comment
    • Anonim
      Anonim 20 czerwca, 2018, 09:48

      I tak juz wiedza od 2009 roku… i nic jakoś nierobili tylko teraz . Cos ich tknęło

      Reply this comment
  3. Stefan
    Stefan 18 czerwca, 2018, 19:34

    Czy ktos z was byl przy tym budynku ostatnio Wszyskie pomieszczenia komercyjne na dole swieca pustkami na kazdej szybie dookola budynku jest kartka for rent Kilkadziesiat mieszkan jest wystawionych na sprzedarz kupcow brak Oplata za association za dwu sypialniowe condominium 2 tys miesiecznie Jeszcze troche i ten budynek bedzie na sprzedarz no chyba ze araby albo chinczycy w zamian za zalatwienie swoich biznesow wpompuja pare miliardow w ramach wdziecznosci tak jak w budynki Kushnera w Nowym York

    Reply this comment
  4. Kasia
    Kasia 18 czerwca, 2018, 22:28

    Budynek stoi juz 10 lat I teraz dopiero to widza??Juz nie wiedza czego maja sie chwycic aby dolozyc Prezydentowi ! A On I tak olewa te scierwa! Good luck!

    Reply this comment
    • krzych
      krzych 18 czerwca, 2018, 23:43

      Trump kocha takie kaski.

      Reply this comment
      • Kasia
        Kasia 19 czerwca, 2018, 14:13

        Trump kocha wszystkich obywateli tego kraju ! A ty albo nielegalny albo na food stamps!!!

        Reply this comment
        • Andy
          Andy 19 czerwca, 2018, 15:17

          Durna baba!

          Reply this comment
        • krzych
          krzych 19 czerwca, 2018, 22:34

          45 kocha tylko tych co go popieraja i nie sa kolorowi.
          Tak jestem nielegalnie na food stampsach i mam za free insiure.
          Jezdze autem za 80tys. i nieszkam 4500 sq ft domu. z basenem.
          Nie place podatkow bo i po co jak nie mam papierow.

          Reply this comment
  5. niklot
    niklot 18 czerwca, 2018, 23:48

    A na dobrą sprawę, co to was obchodzi?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*