Trump Tower łamie przepisy ws. ochrony wód w Chicago River

Trump Tower łamie przepisy ws. ochrony wód w Chicago River

Chicagowski wieżowiec Trump Tower rażąco narusza przepisy dotyczące ochrony wód, ryb i ekosystemu w rzece Chicago – wynika z pozwu wniesionego przez prokurator generalną Illinois Lisę Madigan.

W pozwie złożonym 13 sierpnia w sądzie powiatu Cook prokurator Madigan oskarża zarząd budynku o nieprzestrzeganie przepisów związanych z ochroną ryb oraz pobieranie wody z rzeki Chicago bez zezwolenia.

Zbudowany nad Chicago River, należący do prezydenta drapacz chmur jest drugim największym użytkownikiem wody z rzeki w mieście – blisko 20 mln galonów wody dziennie czerpanych jest na system chłodzący budynku. Ocieplona woda, która spuszczana jest z powrotem do rzeki oraz podwodne instalacje stanowią zagrożenie dla gatunków ryb zamieszkujących wody rzeki Chicago.

Dopuszczalne limity ryb dotkniętych tym procesem regulowane są przepisami stanowej agencji ochrony środowiska. Według wniesionego pozwu, zarząd Trump Tower nie odnowił swojego pozwolenia na pobieranie wody, w związku z czym od prawie roku system chłodzący gmachu działa bezprawnie.

Zarząd wieżowca nie zastosował się również do wymogu przeprowadzenia badań wpływu systemów budynku na ekosystem w rzece Chicago.

(jm)

fot.Tannen Maury/Epa/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*