Trump prowadzi wśród republikanów w Illinois

Donald Trump podczas wizyty w Chicago fot.Tannen Maury/EPA

Donald Trump podczas wizyty w Chicago fot.Tannen Maury/EPA

Startujący w wyścigu o republikańską nominacje prezydencką Donald Trump prowadzi w Illinois – wynika z najnowszego sondażu firmy konsultingowej Victory Research. Na drugim miejscu uplasował się Jeb Bush, Scott Walker jest trzeci.

Pomiędzy 16 a 18 sierpnia Victory Research zapytało o polityczne preferencje 801 republikańskich wyborców z Illinois. Na podstawie ich odpowiedzi firma stworzyła zestawienie, w którym biznesman Donald Trump zajął pierwsze miejsce z wynikiem  23,3 proc., Jeb Bush osiągnął 16,5, a gubernator Wisconsin Scott Walker – 11 proc. poparcia.

Na dalszych miejscach uplasowali się: neurochirurg Ben Carson (5,5 proc.), senator z Florydy Marco Rubio (5 proc. ) i była szefowa koncernu Hewlett Packard Carly Fiorina (4,6 procent). Prawie 18 proc. respondentów nie było zdecydowanych, na którego z republikańskich kandydatów oddadzą swój głos.

Trump prowadzi w Illinois, pomimo że w ostatnim czasie nie odwiedzał Wietrznego Miasta. Największy spadek zanotował Scott Walker, który w ciągu miesiąca spotkał się z wyborcami w Chicago dwukrotnie.

(gd)

Categories: Chicago, Wybory 2016

Comments

  1. marcin
    marcin 22 sierpnia, 2015, 11:39

    Wspanialy czlowiek!!!!!!!!

    Reply this comment
  2. marcin
    marcin 22 sierpnia, 2015, 13:25

    Jestes tutaj nielegalnie i dlatego nazwalas Go tak brzydko,bo zrobic tobie to napewno nic nie zrobil

    Reply this comment
    • Agaa
      Agaa 22 sierpnia, 2015, 16:11

      To czy legalnie czy tez nie nie ma znaczenia- ale to wszystko tak jego polityka jego zachowanie jak hitlera…

      Reply this comment
  3. Luke
    Luke 22 sierpnia, 2015, 19:48

    Ciekawe czy zrobi to Co mowi w kwesti imigrantow

    Reply this comment
  4. Pit
    Pit 23 sierpnia, 2015, 17:15

    Jak go slysze to jest kopia hitlera on tez doszedl do wladzy dzieki nienawisci niech sie nie ciesza ci co maja zielone karty ta nienawisc przejdzie i na legalnych immigrantow jak sie spitala nakreci bedzie ja ciezko idkrecic niemcy podczas wojny wierzyli swiiecie w adolfa nawet za niego umierali umierajcie i wy barany

    Reply this comment
  5. marcin
    marcin 23 sierpnia, 2015, 21:45

    To jest nastepca nie hitlera lecz wspanialego bylego Prezydenta Regana!

    Reply this comment
  6. Arek
    Arek 23 sierpnia, 2015, 21:54

    On nie zapłacił wielu Polakom którzy pracowali przy budowie jego wieżowca. Popierające go dalej barany!

    Reply this comment
  7. marcin
    marcin 23 sierpnia, 2015, 22:06

    On nawet nie wiedzial kto dla niego pracuje bral wykomawcow a ci brali podwykonawcow on placil a.ze wykomawca nie placil ludziom to nie jego sprawa ta sama sytuacja jest w Polsce przy budowie autostrad piemiadze z uni ktos wzial ale podwykomawcy nie dostali swoich wyplat wiec nie piszcie glupot

    Reply this comment
    • Arek
      Arek 24 sierpnia, 2015, 06:10

      On wtedy zbankrutował. Pieniędzy nie dostali główni wykonawcy. Prawo amerykańskie chroni oszustów. Miliarder dla korzyści finansowych nawet zbankrutuje! Trump nie wie co to szacunek dla innych – przykład to kobieta prowadząca debatę telewizyjną.

      Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*