Trump mianował nowego prokuratora federalnego w Chicago

John Lausch fot.www.kirkland.com

John Lausch został mianowany przez prezydenta Trumpa nowym prokuratorem federalnym rejonu Chicago i północnego Illinois – poinformował 3 sierpnia Biały Dom. Jego kandydaturę musi teraz zatwierdzić Senat.

46-letni Lausch pochodzi z Joliet i jest absolwentem Uniwersytetu Harvarda. Przez ponad 11 lat był asystentem prokuratora federalnego w Chicago. Obecnie jest wspólnikiem w kancelarii adwokackiej Kirkland & Ellis LLP w Chicago.

Nominacji pogratulował Lauschowi burmistrz Chicago Rahm Emanuel, który wyraził nadzieję, że jego doświadczenie na polu bezpieczeństwa publicznego przyczyni się do wzmocnienia ścigania przestępstw z użyciem broni w Wietrznym Mieście.

W marcu br. decyzją prokuratora generalnego Stanów Zjednoczonych Jeffa Sessionsa w trybie natychmiastowym z urzędu ustąpiło 46 mianowanych przez b. prezydenta Baracka Obamę prokuratorów w całym kraju. Wśród nich był rejonowy prokurator federalny z Chicago Zachary Fardon. Jego obowiązki, do czasu mianowania nowego prokuratora przez administrację Donalda Trumpa, przejął pierwszy zastępca Fardona Joel Levin.

(jm, ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*