Troje uczniów uderzonych piorunem na przedmieściach

Troje uczniów uderzonych piorunem na przedmieściach

Troje uczniów trafiło do szpitala, gdy w pobliży grupy dzieci czekających na autobus na dalekich północnych przedmieściach uderzył piorun.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 20 września około 7.20 am w rejonie ulic Lotus i Ottawa w miejscowości Round Lake Heights na północnym przedmieściu. Troje uczniów Palombi Middle School w Lake Villa trafiło do szpitala Advocate Condell w Libertyville w poważnym stanie – poinformowała lokalna straż pożarna.

Jeszcze przed południem na stronie facebookowej lokalnego dystryktu szkolnego znalazła się wiadomość, że uczniowie są przytomni i w stabilnym stanie.

Około dziewięcioro dzieci miało czekać pod drzewem na autobus w czwartek rano. Po uderzeniu pioruna niektóre uciekły do domu. Tego poranka nad rejonem przechodziły przelotne burze z obfitym deszczem, piorunami i silnymi porywami wiatru, które ustąpiły po ósmej rano.

Round Lake Heights znajduje się około 50 mil na północ od Chicago.

Prawdopodobieństwo bycia uderzonym przez piorun, według krajowego instytutu badającego to zjawisko (National Lightning Safety Institute), wynosi jak jeden do 280 tys.

(jm)

fot.ronomore/pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*