Tribune Tower sprzedana firmie z Kalifornii

fot.Ewa Malcher

fot.Ewa Malcher

Tribune Tower, jeden z najbardziej ikonicznych wieżowców w Chicago, będzie miał nowego właściciela. Gigant medialny, Tribune Media, sprzedaje swą siedzibę kalifornijskiej firmie obrotu nieruchomościami CIM Group za 240 mln dolarów.

Transakcja ma być sfinalizowana do końca września. Nowy właściciel z Los Angeles nie powiedział jeszcze jakie ma plany dla Tribune Tower. Nadmienił tylko, że wcześniejsze inwestycje, jakie poczynił w Chicago, okazały się bardzo zyskowne.

Zarząd Tribune Media oświadczył, że siedziba operacyjna firmy pozostanie w Chicago, ale nie sprecyzował, gdzie konkretnie. Pracowników zaś poinformował, że na razie pozostają w dotychczasowym miejscu, a przeprowadzka ich czeka najprawdopodobniej w drugim kwartale 2017 roku.

Firma Tribune Media planuje pozbyć się swych wszystkich aktywów nieruchomościowych, których wartość szacowana jest na miliard dolarów. Sprzedaż zasiliłaby kasę giganta medialnego, który zmaga się z problemami finansowymi.

Budynek Tribune Tower, 36-piętrowy drapacz chmur w stylu neogotyckim, został zbudowany w 1925 roku. Obiekt, znajdujący się pod adresem 435 N. Michigan Ave., uzyskał status zabytku w 1989 roku.
(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*