Transseksualista przeniesiony do więzienia dla kobiet

Transseksualista przeniesiony do więzienia dla kobiet

Deon „Strawberry” Hampton – transseksualny więzień odsiadujący 10-letni wyrok za włamania, decyzją sądu został przeniesiony do kobiecego więzienia. To bezprecedensowy wyrok w Illinois, wydany w związku z przemocą seksualną, jakiej Hampton doświadczał ze strony innych więźniów.

27-letni Deon Hampton anatomicznie jest mężczyzną, ale jako osoba transseksualna – czuje się kobietą uwięzioną w męskim ciele. W styczniu br. transseksualista odsiadujący 10-letni wyrok za włamania został przeniesiony z więzienia Menard do Lawrence Correctional Center z powodu nieustających prześladowań ze strony współwięźniów. Po przeniesieniu prześladowania nie ustały, a nawet przybrały na sile. Hampton, używający pseudonimu Strawberry (Truskawka), wielokrotnie zgłaszał je władzom więzienia i departamentowi więziennictwa.

Transseksualista postanowił dochodzić swoich praw na drodze sądowej i pozwał władze stanu Illinois, żądając przeniesienia do kobiecego więzienia. 27 grudnia sąd przychylił się do wniosku o przeniesienie transseksualnego więźnia do zakładu karnego dla kobiet. Sąd uznał, że w ten sposób Hampton uniknie bycia ofiarą wykorzystywania seksualnego.

Według prawa stanu Illinois więźniowie są kwalifikowani do męskich lub kobiecych zakładów karnych na podstawie biologicznych cech płciowych.
(gd)

fot.123RF Stock Photos

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*