Transformersi i Lollapalooza paraliżują Chicago

fot. Utrudnienia w ruchu potrwają nawet do wtorku rano

Dla kierowców poruszanie się po śródmieściu Chicago jest w ten weekend prawdziwym koszmarem, przypominającym trochę jazdę po labiryncie. Nawet piesi mają spore problemy. Wiele ulic, mostów i chodników zostało zamkniętych; przygotowano tez mnóstwo objazdów. A wszystko to za sprawą filmowców z ekipy Transformer oraz trwającego od piątku festiwalu Lollapalooza.

Eksplozje, pościgi samochodowe i strzelaniny na planie Transformers kręcona są do niedzieli wieczorem. Zamknięty jest most na LaSalle St. oraz sama LaSalle na odcinku od Kinzie do Wacker. Dla ruchu zamknięty jest także środkowy poziom Wacker Dr. pomiędzy Lake Shore Drive i Lower Michigan.

Zdecydowanie trudniej jeździ się wokół Grant Park gdzie do niedzieli wieczorem trwa Lollapalloza. Na kilku scenach wystąpi w sumie 150 wykonawców. Lista zamkniętych ulic jest zdecydowanie dłuża, niektóre utrudnienia potrwają nawet do wtorku rano.

Oto lista zamkniętych ulic:

Balbo: od Columbus Dr. do Lake Shore Drive

Balbo: od Michigan Ave. do Columbus Drive.

Jackson: od Columbus do Lake Shore Drive.

Jackson: od Michigan do Columbus Drive.

Congress Parkway: od Michigan do Columbus Drive.

Columbus Drive: od Monroe do Roosevelt Rd.

Sam Grant Park będzie zamknięty dla odwiedzających. Nie będzie więc można zobaczyć m.in. Buckingham Fountain.

Władze miejskie apelują do wybierających się w ten weekend do downtown Chicago aby skorzystali z komunikacji miejskiej. Problem może być także, ze znalezieniem miejsca parkingowego.

IN (CBN)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*