Tragiczny wypadek w Palatine

fot.Justin Lane/EPA

fot.Justin Lane/EPA

Nie żyje pięciolatek  potrącony przez samochód w Palatine w poniedziałkowe popołudnie. Na krótko przed wypadkiem świadkowie widzieli dziecko samotnie przechodzące przez ruchliwą ulicę.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek o godz. 16.15 u zbiegu ulic Palatine Road i Winston Drive w Palatine. Według relacji świadków zdarzenia, 5-letni chłopiec samotnie próbował przejść przez ruchliwą dwupasmową Palatine Road. Dziecko zostało potrącone przez samochód osobowy prowadzony przez 53-letniego mieszkańca Bartlett.

Warunki drogowe i widoczność były  bardzo dobre. Według ustaleń policji dziecko nagle weszło pod koła hyundaia sonaty skręcającego z Winston Drive w Palatine Road. Ciężko ranny 5-latek został przewieziony do Northwest Community Hospital, a stamtąd został przetransportowany helikopterem do Lurie Children’s Hospital w Chicago. Mimo wysiłków lekarzy, chłopca nie dało się uratować. Zgon dziecka stwierdzono we wtorek nad ranem.

Departament policji w Palatine prowadzi postępowanie wyjaśniające okoliczności tragedii. Z informacji udzielonej przez rodzinę chłopca wynika, że cierpiał na autyzm. Na tym etapie śledztwa nie wiadomo dlaczego autystyczny 5-latek został pozostawiony bez opieki.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*