Tragiczny finał ulicznego wyścigu

Ivan Sanchez fot.Chicago Police Department

Ivan Sanchez fot.Chicago Police Department

Śmiercią 20-letniego mężczyzny zakończył się wyścig ulicami Chicago. O spowodowanie wypadku oskarżony jest najbliższy przyjaciel ofiary, 18-letni Ivan Sanchez.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę nad ranem przy West Lower Wacker Drive w Chicago, w pobliżu miejsca, gdzie spotykają się entuzjaści sportowych samochodów. Młodzi mężczyźni, po obejrzeniu samochodów i wymianie doświadczeń z innymi fanami szybkiej jazdy, postanowili wypróbować możliwości swoich pojazdów i urządzili uliczny wyścig. W momencie wyprzedzania samochody zahaczyły od siebie, kierowcy stracili nad nimi panowanie,  a BMW uderzyło w przydrożny betonowy słup. W wyniku zderzenia zginął jego kierowca, 20-letni Jose Luzianos jr.

Prowadzący jeepa Ivan Sanchez odniósł niegroźne obrażenia. W poniedziałek zdruzgotany śmiercią przyjaciela Sanchez usłyszał zarzuty nieumyślnego zabójstwa i prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Sędzia wyznaczył kaucję w wysokości 150 tys. dolarów.

(gd)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*