Tor łyżwiarski w parku Maggie Daley otwarty

Tor łyżwiarski w parku Maggie Daley otwarty

Otwarcie parku im. Maggie Daley nastąpi wprawdzie dopiero wiosną, ale w niedzielę 14 grudnia ruszył długo oczekiwany przez łyżwiarzy tor. Symboliczną wstęgę przeciął burmistrz Chicago Rahm Emanuel.

Nowy chicagowski park otrzymał imię byłej pierwszej damy Chicago – Maggie Daley, w uznaniu jej zaangażowania w rozwój Wietrznego Miasta i poprawę jakości życia chicagowskich dzieci i młodzieży.

Park Maggie Daley zajmujący powierzchnię 20 akrów znajduje się w północnej części Parku Granta, w rejonie ulic Columbus Drive, Randolph, Monroe i Lake Shore Drive.  Inwestycja kosztowała 60 mln dolarów. Oprócz toru dla łyżwiarzy, w niedzielę otwarto plac zabaw dla dzieci i alejki dla miłośników spacerów.

Podczas ceremonii otwarcia burmistrz Emanuel zadedykował park chicagowskim dzieciom. W planach jest stworzenie w parku specjalnych monumentów do wspinaczki skałkowej i ogrodu. Podczas niedzielnego otwarcia toru łyżwiarskiego, tłumnie przybyli amatorzy łyżew – dorośli i dzieci, nie kryli zadowolenia.

Ich entuzjazmu nie podzielali protestujący przed wejściem do parku właściciele psów. Park Maggie Daley jest bowiem obszarem, gdzie zakazane jest wprowadzanie czworonogów, co zdaniem protestujących, nie tylko przeczy wcześniejszym zapewnieniom władz miasta, ale jest po prostu „niezrozumiałe i niesprawiedliwe”.

(gd)

fot.Chris Morris/Facebook

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*