Toni Preckwinkle zabiega wcześnie o kolejną kadencję

Toni Preckwinkle zabiega wcześnie o kolejną kadencję

Toni Preckwinkle, szefowa powiatu Cook, zaczęła wcześnie zbierać fundusze na kampanię wyborczą, bo będzie ponownie kandydować na sprawowany urząd, choć zapowiadała przejście na emeryturę.

Po sromotnej przegranej z Lori Lightfoot w kwietniowej dogrywce na burmistrza Chicago, Toni Preckwinkle oświadczyła, że skoncentruje się na obowiązkach przewodniczącej Rady Powiatu Cook, a po upływie obecnej, czyli drugiej kadencji przejdzie na emeryturę.

Niedawno jednak 72-latka zmieniła plany, co potwierdził jej rzecznik i postanowiła ubiegać się o trzecią kadencję. W ubiegłym tygodniu odbyła się oficjalna impreza polityczna w Chicago Cultural Center, z której dochód został przeznaczony na kampanię wyborczą szefowej władz powiatu.

Preckwinkle zaczęła więc swoje starania o trzecią kadencję bardzo wcześnie, albowiem kolejne wybory do władz powitu Cook odbędą się dopiero 2022 roku.

Przypomnijmy, że Preckwinkle jest również przewodniczącą Partii Demokratycznej Powiatu Cook, jednej z najbardziej wpływowych i zamożnych organizacji politycznych w kraju.

(ao)

Na zdjęciu: Toni Preckwinkle fot.cookcountyil.gov

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*