Tom Rooney nowym senatorem stanowym

Tom Rooney fot.City of Rolling Meadows

Tom Rooney fot.City of Rolling Meadows

Burmistrz Rolling Meadows Tom Rooney został mianowany na urząd senatora stanowego z 27. okręgu na północno-zachodnich przedmieściach Chicago. Zastąpi on Matta Murphy’ego, który w ubiegłym miesiącu złożył rezygnację z urzędu. 

Rooney  został wybrany przez szefów lokalnych oddziałów Partii Republikańskiej w 27. okręgu, który obejmuje część Arlington Heights, Barrington, Buffalo Grove, Inverness, Palatine, Wheeling, Prospect Heights i South Barrington.

Rooney sprawował urząd burmistrza Rolling Meadows przez ostatnie pięć lat. Wcześniej był radnym w tym mieście. Posiada tytuł magistra zarządzania publicznego.

Przypomnijmy, że Murphy, sojusznik polityczny gubernatora Bruce’a Raunera  zrezygnował niespodziewanie ze stanowiska w połowie sierpnia i podjął pracę w prywatnej firmie lobbystycznej.

Wcześniej do dymisji  podał się republikański poseł stanowy Ron Sandack, który też był zwolennikiem polityki gubernatora Raunera. Sandack uzasadnił swą decyzję względami rodzinnymi i cyberatakami na jego osobę.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*