Toaleta dla czworonogów na Midway

Toaleta dla zwierząt na lotnisku Midway fot.Chicago Department of Aviation

Toaleta dla zwierząt na lotnisku Midway fot.Chicago Department of Aviation

Pasażerowie podróżujący w towarzystwie psów-przewodników i zwierząt domowych nie będą musieli wychodzić poza budynek lotniska, aby umożliwić zwierzęciu załatwienie potrzeb fizjologicznych. Na chicagowskim lotnisku Midway powstała toaleta dla zwierząt.

Chicagowski Departament Lotnictwa (Chicago Department of Aviation) ogłosił otwarcie na lotnisku Midway toalety dla zwierząt. Będą z niej mogły korzystać przewożone zwierzęta domowe oraz psy towarzyszące osobom niewidomym i weteranom.

Specjalnie skonstruowana łazienka jest zgodna z normami federalnymi. Czworonogi mogą załatwić się na kawałku sztucznego trawnika, na którym zamontowano nawet sztuczny hydrant, służący jako spłuczka. Obok trawiastego stanowiska znajduje się prysznic umożliwiający opłukanie czworonoga, a także punkt z foliowymi torebkami.

Dzięki toalecie dla zwierząt, pasażerowie oszczędzą sporo czasu, który tracili wyprowadzając zwierzęta na przeznaczony dla nich teren, znajdujący się poza budynkiem terminalu. Psy z pewnością będą wdzięczne, koty, jak to koty, raczej nie.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*