To już nie żarty. Grypa atakuje w Chicago

fot.USACE/Flickr

Masz gorączkę, katar, boli cię gardło, kaszlesz, albo dla odmiany masz zapchany nos? To grypa, która w tym roku w powiecie Cook – po pierwsze zaatakowała znacznie wcześniej niż zwykle, po drugie – przebieg jej jest wyjątkowo ciężki.

Dane lokalnego departamentu zdrowia potwierdzają, że w powiecie Cook stwierdzono 1500 przypadków, ale władze zgodnie przyznają, że zachorowań jest znacznie więcej.

W szpitalu Rush w Chicago w grudniu 2017 r. lekarze potwierdzili u 70 pacjentów grypę. Dla porównania w tym samym okresie rok wcześniej z grypą przyjęto jedynie 12 osób.

Przedstawiciele Cook County Health and Hospitals System twierdzą, że ilość zachorowań rośnie z dnia na dzień. Według lekarzy ciągle nie jest zbyt późno, by przyjąć szczepionkę. Wprawdzie najlepszym okresem na zaszczepienie był październik zeszłego roku, ale według przedstawiciele służby zdrowia – przyjęta nawet teraz – złagodzi ewentualne symptomy.

W związku z ilością zachorowań szpital powiatowy im. J. Strogera wprowadził do odwołania zakaz odwiedzin chorych przez dzieci poniżej 12 roku życia. (tz)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*