Tańszy prąd ze słońca. Tylko do końca wakacji

Tańszy prąd ze słońca. Tylko do końca wakacji

Na tych, którzy w letnie miesiące zdecydują się zainstalować na dachu ogniwa fotowoltaiczne, czeka obniżka w wysokości 25 procent. Dofinansowanie miejskiego projektu pochodzi ze środków światowego funduszu na rzecz ochrony przyrody (World Wildlife Fund, WWF).

fot.Jim Hollander/EPA

fot.Jim Hollander/EPA

Dzięki współpracy Chicago z niedochodową organizacją Vote Solar, z siedzibą w San Francisco, panele słoneczne będą sprzedawane po trzech czwartych ceny rynkowej. – Chcemy, by coraz więcej mieszkańców rozważało pozyskiwanie energii ze słońca jako jedną z opcji – mówi odpowiedzialna za miejskie programy ds. środowiska Karen Weigert.

Koszty zależą od wielkości instalacji. Właściciele domów w Chicago, Franklin Park, Hanover Park, Oak Park i Wilmette zapłacą 3,49 dol. za wat. W rejonach nieobjętych programem opłata będzie wyższa o 30 centów za wat – wynika z informacji Vote Solar.

Dla przykładu panel o mocy 3kW kosztowałby w ramach programu 10 470 dol., a po odjęciu ulgi rządowej kolejne 30 proc. mniej, czyli 7 329 dol. Co więcej możliwe są dalsze obniżki, jeżeli w ramach programu zostaną zainstalowane baterie o łącznej mocy ponad 100 kW.

Do wykonywania instalacji wybrano w drodze przetargu wykonawców takich jak Juhl Renewable Energy Systems, Microgrid Solar, Ailey Solar i Kapital Electric.

Zainteresowani mogą odwiedzić stronę: www.mygroupenergy.com/solarchicago

Na niej także można zarejestrować się do programu. Następne, po wizycie u klienta dostawca paneli składa propozycję instalacji.

Warto dodać, że bardziej rozwinięte rynki energii słonecznej oferują jeszcze ciekawsze formy finansowania. Klienci nie płacą za ogniwa fotowoltaiczne z góry, ale poprzez późniejsze oszczędności na rachunkach za energię.

Władze Illinois planują, że do 2025 roku 25 proc. energii w stanie będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii.

(as)

Categories: Chicago

Comments

 1. kazor
  kazor 13 września, 2014, 06:41

  Ja skorzystałem z oferty Novum, bo prowadzili system sprzedaży pakietowej. Miałem problem z ustaleniem sobie pakietu, bo dopiero poszedłem „na swoje”, ale na podstawie moich rachunków pomogli mi ustalić miesięczne zużycie prądu i ułatwili mi wybór pakietu. No i ucieszyło mnie, że przy każdym pakiecie oferują 36 miesięcy gwarancji ceny

  Reply this comment
 2. Ogarniaczprądu
  Ogarniaczprądu 30 listopada, 2014, 04:46

  Domowa produkcja prądu to bardzo rozsądne rozwiązanie. Jego efekty są widoczne jednak w perspektywie kilku lat. Dla wszystkich zainteresowanych natychmiastowymi oszczędnościami polecam grupowe zakupy prądu. Oferta platformy Ogarniamprad skierowana jest do firm i gospodarstw domowych, które za jej pomocą mogą tworzyć grupy zakupowe i brać udział w licytacji z udziałem sprzedawców. Im większy wspólny wolumen tym lepsza cena.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*