Tajemnicza choroba w Peru. Dwie szkoły zamknięte

fot.Taken/pixabay.com

fot.Taken/pixabay.com

Dwie szkoły podstawowe w Peru – na południowo-zachodnich przedmieściach Chicago – zostały zamknięte 22 marca z powodu tajemniczej choroby. Kuratorium poinformowało rodziców o zamknięciu placówek po tym, jak zmarła uczennica jednej z nich.

Kuratorium powiadomiło rodziców i uczniów szkół Northview i Parkside, że w piątek, 17 marca wieczorem zachorowała 8-letnia dziewczynka i została przewieziona do szpitala Rockford Mercy, gdzie 21 marca zmarła.

W swoim liście do rodziców, który ukazał się  22 marca na Facebooku, władze oświatowe nie podały przyczyny śmierci dziecka, tylko stwierdziły, że szkoły zostały zamknięte prewencyjnie, by zapewnić uczniom zdrowie i bezpieczeństwo. Stwierdziły, że udostępnią informacje dotyczące diagnozy i przyczyny śmierci uczennicy, gdy tylko takie informacje zostaną podane przez służbę zdrowia.

Koroner powiatu Winnebago potwierdził, że 8-latka zmarła rano 21 marca. Autopsja została przeprowadzona następnego dnia, ale przyczyny śmierci nie stwierdzono, uzależniając jej podanie od wyników dalszych badań.

Obie szkoły miały zostać otwarte 23 marca.

Peru znajduje się w odległości około stu mil od Chicago, na dalekich południowo-zachodnich przedmieściach.

(ao)

 

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*