Szukasz emocji? Weź udział w gonitwie byków w Chicago

Szukasz emocji? Weź udział w gonitwie byków w Chicago

Już ok. tysiąca osób zapisało się na listę uczestników gonitwy byków i ludzi. Impreza odbędzie się w lipcu przyszłego roku i będzie amerykańską wersją popularnej w Hiszpanii fiesty.

Słynna gonitwa byków w Pampalonie fot.PAP/EPA Jesus Giges

Słynna gonitwa byków w Pampalonie fot.PAP/EPA Jesus Giges

The Great Bull Run, podobny do gonitwy, która każdego roku odbywa się w Pampelunie będzie miał swój debiut w przyszłym miesiącu w Richmond w stanie Wirginia. Z zapowiedzi wynika, że impreza odbędzie się jeszcze w przynajmniej ośmiu amerykańskich miastach zanim 12 lipca trafi na tor wyścigów konnych Hawthorne Race Course w Stickney w Illinois.

Organizator gonitwy, Bradford Scudder ujawnił, że zdecydował się sprowadzić imprezę do USA, by chętnym do przeżywania silnych emocji zaoszczędzić czas i pieniądze potrzebne na wyjazd do Hiiszpanii.

Po opłaceniu wpisowego w wysokości  35 dol.  uczestnicy gonitwy będą mogli też wziąć udział w innej hiszpańskiej tradycji − obrzucaniu się pomidorami.

Portal internetowy The Great Bull Run ostrzega chętnych, że gonitwa „jest prawdziwa, a wszyscy biorący w niej udział muszą liczyć się z tym, że byki mogą ich atakować rogami, deptać lub wyrzucać w powietrze”. Chętni będą mieli obowiązek opłacić składkę ubezpieczeniową, a organizator zapewni pierwszą pomoc medyczną.

Amerykańska wersja imprezy będzie się odbywać z udziałem mniej agresywnych byków niż te z Pampeluny.

Obrońcy praw zwierząt już zwrócili się do Departamentu Rolnictwa o sprawdzenie, czy organizatorzy posiadają wszystkie wymagane licencje.

„Gonitwy są wstydliwym przykładem okrucieństwa na rzecz niczego więcej niż tylko rozrywki i zysków” − oświadczyła Ann Chynoweth, dyrektor kampanii The Humane Society of the United States End Animal Cruelty and Fighting.

(CT − ak)

Categories: Chicago

Comments

  1. Abigal
    Abigal 8 sierpnia, 2013, 20:00

    Idiotyczny pomysł znęcania sie nad zwierzetami

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*