Szpital w Hinsdale wypłaci odszkodowanie za śmierć niemowlęcia

fot.inspiri/pixabay.com

fot.inspiri/pixabay.com

Ława przysięgłych sądu powiatu Cook przyznała ponad 5 mln dol. odszkodowania rodzinie niemowlęcia, które w 2008 r. zmarło w izbie przyjęć w Hinsdale Hospital.

Sędziowie przysięgli wydali werdykt w sprawie przeciwko lekarzowi pełniącemu dyżur w izbie przyjęć 16 maja 2008 r. dr. Davidowi Mayorowi oraz Emergency Health Care Physicians.

Adwokat rodziny Jerry Latherow przypomniał, że Eli G. Haig wraz ze swą siostrą bliźniaczką przyszedł na świat 21 marca 2008 r. w szpitalu Advocate Christ Medical Center w Oak Lawn. Dziewczynka urodziła się zdrowa, jednak Eli przyszedł na świat z rzadką wadą serca. Pierwsze trzy tygodnie Eli spędził w Advocate Hope Children’s Hospital, gdzie przeszedł trzy operacje serca.

Przy wypisie lekarze Eliego zalecili rodzinie, by w razie zaobserwowania zmian w zachowaniu dziecka, zawiozła go do najbliższego szpitala, skąd zostanie przetransportowany do Hope Children’s Hospital. 5 maja 2008 r. Eli trafił na izbę przyjęć Hinsdale Hospital, a następnie hospitalizowany w Hope, który opuścił 9 maja.

W tydzień później Eli ponownie został przewieziony do Hinsdale Hospital, gdzie pomocy udzielił mu dr Mayor. W pozwie stwierdzono, że lekarz dyżurny w izbie przyjęć podał dziecku lekarstwo niezgodnie z procedurą, co w konsekwencji doprowadziło do śmierci niemowlęcia.

Rodzina domagała się zadośćuczynienia za cierpienia psychiczne i pokrycie wydatków pogrzebu od dr. Mayora, placówki medycznej w Hinsdale, Advocate Christ Medical Center i kardiologa sprawującego opiekę medyczną nad niemowlęciem.

Ostatecznie rodzice zmarłego dziecka i jego 7-letnia obecnie siostra otrzymają odszkodowanie w wysokości ponad 5 mln dolarów. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*