Szkolny autobus ostrzelany na południu Chicago

Autobus zabierający uczniów na zajęcia w parafialnej szkole na południu Chicago został ostrzelany przez nieznanych sprawców. Kula trafiła w boczne okno pojazdu, jedno z siedzeń i przeszła za zewnątrz, obok kierowcy. W środku znajdowało się 25 uczniów. Nikt nie został ranny.

fot. Bernd Moehle/ Szkolny autobus 25 dziećmi na pokładzie został ostrzelany na południu Chicago

Autokar z 25 uczniami na pokładzie około 7.40  w piątek rano zatrzymał się przy 9050 S. Burley Ave. aby zabrać dwóch kolejnych uczniów na zajęcia w parafialnej szkole Our Lady of Guadalupe. Wtedy padł strzał. Kula trafiła w boczne okno pojazdu, przeszyła jeden z foteli i wyszła na wylot przez okno obok kierowcy.

Funkcjonariusze wezwani na miejsce zdarzenia twierdzą, że to cud, że żadnemu z dzieci ani kierowcy autokaru nic się nie stało. Do tej pory nie ustalono skąd padły strzały ani kto pociągnął za spust. Śledztwo w tej sprawie trwa.

Kierowca zeznał, że nie zdawał sobie sprawy, że autobus został ostrzelany z ostrej amunicji i kontynuował jazdę aż na szkolny parking. Dopiero stamtąd, po oględzinach pojazdu, zawiadomił policję.

Ryan Blackburn, rzecznik biura ds. szkół katolickich archidiecezji chicagowskiej, któremu podlega placówka, w specjalnym oświadczeniu wysłanym do rodziców napisał, że piątkowy incydent dowodzi jak ważna jest misja spełniana przez szkołę, mieszczącą się w dzielnicy słynącej z wysokiej przestępczości i działalności gangów. „Uczymy naszych uczniów jak ważna jest edukacja i postępowanie zgodne z nauka Jezusa Chrystusa. Nie możemy tolerować sytuacji, w których bezpieczeństwo naszych dzieci jest zagrożone” – czytamy w oświadczeniu.

mp

 

Categories: Chicago

Comments

 1. krolik
  krolik 8 września, 2012, 11:13

  Moze , ta kula dogonila jego autobus jak nie godzine a wczesniej mial zachowanie ekstrawaganckie, bo niektorzy potraceni z osobowek, nie sa grzecni ja Ci z NY
  „Jak mówią świadkowie, kierowca szkolnego autobusu nie zatrzymał się na światłach, bowiem jechał zbyt szybko i tuż za skrzyżowaniem uderzył w kilka samochodów. Następnie, próbując oddalić się z miejsca kolizji, uderzył w autobus MTA, po czym również zaczął uciekać. Dzięki szybkiej reakcji świadków wypadku został zatrzymany przez policję. ” cytat dziennik. com

  Reply this comment
 2. krolik
  krolik 8 września, 2012, 12:49

  po godzinie. zorientowal sie ?

  Reply this comment
 3. Mada_Faka
  Mada_Faka 8 września, 2012, 15:01

  nawet nie trzeba sprawdzac adresu zeby wiedziec gdzie cos takiego mialo miejsce….
  tak jak pisalem kiedys- dzieci umiescic w sierocincach lub oddac rodzinom zastepczym, teran ogrodzic drutem pod napieciem, dorzucic im rysiopodonych, bramy zaspawac i zgasic swiatlo za cala ta patologia.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*