Sześciu zabitych, ponad 50 rannych po kolejnym krwawym weekendzie

Sześciu zabitych, ponad 50 rannych po kolejnym krwawym weekendzie

Kolejny krwawy weekend w Chicago przyniósł tragiczny bilans. 59 osób zostało postrzelonych, z czego sześć śmiertelnie.

Wśród zabitych jest dwóch nastolatków, którzy byli poszukiwani od piątku. Ciała 16-letniego Raysuana Turnera i 17-letniego Darnelle Flowersa z ranami postrzałowymi znaleziono w niedzielę na polu na dalekim południu Chicago.

Tylko w jednej strzelaninie, do której doszło w niedzielę przed 11 pm w rejonie 7400 S. Dante Ave., rannych zostało pięć osób. Strzały padły z czarnego vana w grupę uczestników meczu softballowego.

W niedzielę rano strzelano również na północy Chicago, w dzielnicy Sheridan Park. Około 8.10 am do osoby siedzącej w samochodzie w okolicy 4600 N. Cliffton Ave podjechał ktoś na rowerze i otworzył ogień. Tego samego dnia wieczorem, około 9.40 pm w rejonie 5200 N. Parkside w dzielnicy Jefferson Park ranny od kul został 32-latek. Mężczyzna trafił do szpitala w stanie krytycznym. Nieznane są szczegóły dotyczące przebiegu zdarzenia.

W sobotę w nocy trzech przypadkowych przechodniów zostało rannych w strzelaninie, do której doszło w rejonie Near North.

Według policji w miniony weekend skonfiskowano 83 sztuk broni i aresztowano 29 osób w związku ze strzelaninami.

(jm)

fot.JOSHUA LOTT/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Comments

  1. dosmucacz
    dosmucacz 20 sierpnia, 2018, 12:06

    Część graczy NFL nadal klęczy w czasie grania hymnu. Jest to wg tych panów protest przeciwko brutalności policji. Zapewne wg nich zdecydowana większość ofiar strzelanin z tego weekendu to ofiary policji, a jeżeli nie to znaczy, że klęczocy panowie są idiotami i nie mają pojęcia co dzieje się w kraju. Jeżeli chcą pomóc swoim czarnym braciom w Chicago, to powinni to przyjechać i na miejscu dowiedzieć się kto strzela i morduje. Kilka weekendów w Chicago napewno otworzy im oczy, i może zmobilizuje władze Chicago i stanowe do bardziej zdecydowanych kroków. Policja nie jest idealna (policjanci też jednak boją się o swoje życie i czasami reagują przesadnie), ale takie gwiazdy powinny przemówić do rozumu swoim braciom, że policjanta należy respektować i jak wzywa do zatrzymanie to należy się zatrzymać.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*