Sześć napadów rabunkowych w półtorej godziny. Uczniowie wśród ofiar

Okolice 1900 N. Wood St., gdzie rozpoczęła się seria rabunków fot.Google Map

Okolice 1900 N. Wood St., gdzie rozpoczęła się seria rabunków fot.Google Map

Policja poszukuje trzech osobników, którzy w północnej części Chicago dokonali sześciu napadów rabunkowych na przechodniów w ciągu niespełna półtorej godziny. Wśród ofiar są uczniowie szkoły podstawowej.

Do napadów doszło w godzinach popołudniowych 29 sierpnia w Lincoln Park, Bucktown i w Lakeview. Jak informuje policja, w każdym przypadku napastnicy obezwładnili swe ofiary wykręcając im ręce, a następne grożąc nożem, żądali telefonu komórkowego i gotówki. Jeśli napadnięty nie miał pieniędzy, musiał oddać portfel z kartami kredytowymi.

Wśród ofiar szajki są ósmoklasiści katolickiej szkoły podstawowej St. Josephat w Lincoln Park. Do grupy uczniów, która szła po lekcjach ulicą North Greenview do parku Wrightwood, podeszło trzech mężczyzn, którzy grożąc nożem, zażądali oddania telefonów komórkowych. Żaden z nastolatków nie doznał obrażeń.

Policja poinformowała, że napastnicy są Afroamerykanami w wieku od 13 do 25 lat; jeden z nich jest niski i krępy (wzrostu około 5 stóp i 5 cali oraz wagi 150 funtów), drugi wysoki i normalnej budowy ciała (około 6 stóp wzrostu i 180 funtów wagi). Nie podano rysopisu trzeciego osobnika.

Policja kontynuuje śledztwo, przegląda m.in. nagrania wideo z kamer przemysłowych oraz przesłuchuje świadków. Osoby, które mogłyby udzielić jakichkolwiek informacji w tej sprawie powinny niezwłocznie skontaktować się z wydziałem detektywów na północy miasta telefonując pod numer: (312) 744-8263.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*