Sześć lat za seks z uczennicą

Sześć lat za seks z uczennicą

Na sześć lat więzienia został skazany były nauczyciel liceum z podchicagowskiego Hinsdale. James Bryla przyznał się do utrzymywania intymnej relacji z uczennicą.

Do molestowania 16-letniej uczennicy doszło w 2011 r., ale sprawa ujrzała światło dzienne dopiero cztery lata później. Nauczyciel technologii z Hinsdale Central High School, 31-letni obecnie James Bryla, został aresztowany w kwietniu 2015 roku. Podczas śledztwa dotyczącego wysyłania wiadomości tekstowych o zabarwieniu seksualnym do jednej z uczennic, na policję zgłosiła się dziewczyna, którą Bryla molestował w 2011 roku.

Do zbliżeń pomiędzy nauczycielem a uczennicą dochodziło kilkukrotnie w miejskim parku i w samochodzie należącym do Bryly. Zdaniem prokuratury nauczyciel wykorzystywał swoją pozycję do realizacji swoich seksualnych fantazji, krzywdząc ofiarę i nadużywając zaufania uczniów, rodziców, pracowników szkoły i społeczności Hinsdale.

Zgodnie z wyrokiem sądu, James Bryla może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie dopiero po odbyciu 85 proc. kary. Do końca życia jego nazwisko będzie figurować na liście przestępców seksualnych.
(gd)
Na zdj. James Bryla, fot.DuPage County state’s attorney’s office

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*