Szef związku zawodowego policjantów zaproszony do Waszyngtonu

Dean Angelo  fot.chicagofop.org

Dean Angelo fot.chicagofop.org

Dean Angelo, szef związku zawodowego policjantów Fraternal Order of Police, spotka się w tym tygodniu w Waszyngtonie z przedstawicielami administracji prezydenta Trumpa. Angelo został zaproszony do stolicy, by wziąć udział w dyskusji na temat przemocy w Chicago.

Wcześniej zarówno burmistrz Rahm Emanuel, jak i komendant chicagowskiej policji Eddie Johnson, spotkali się w tej samej sprawie z prokuratorem generalnym Jeffem Sessionsem. Obydwaj przedstawili swoje propozycje dotyczące udziału władz federalnych w procesie ograniczania przestępczości w naszym mieście.

Angelo zapowiedział, że będzie starał się uzyskać pomoc federalną umożliwiającą chicagowskiej policji skuteczną walkę z przestępczością. Szef chicagowskiego związku zawodowego policjantów będzie na ten temat rozmawiał z przedstawicielami administracji Trumpa; możliwe jest spotkanie z Jeffem Sessionsem, a niewykluczone, że także z samym prezydentem, który wielokrotnie w swoich wypowiedziach odwoływał się do problemu przestępczości w Chicago.
(mm,gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*