Szef personelu gubernatora Illinois-rezygnuje

W gabinecie gubernatora Illinois, Pata Quinna znowu przetasowania pesonalne. W minioną niedzielę podał się do dymisji Jerry Stermer, dotychczasowy szef personelu gubernatora.

fot. Jerry Stermer, szef personelu gubernatora Illinois podał się do dymisji

Rezygnacja Stermera jest związana z wykorzystaniem poczty elektronicznej opłacanej przez podatników do celów politycznych, w tym wypadku do kontaktów z konsultantami gubernatora. Jak zapewnił Stermer, natychmiast po uświadomieniu sobie naruszenia przepisów, zgłosił sprawę do Biura Inspektora Stanowego. „Dobrowolnie przekazałem sprawę do OEIG (Office of Executive Inspector General) i jasno dałem do zrozumienia, że jestem przygotowany do zaakceptowania wszelkich konsekwencji  związanych z moim błędem” – powiedział Jerry Stermer.

Były szef personelu oświadczył, że zależy mu na tym, by w wyborach 2 listopada, nic nie przeszkodziło ubiegającemu się o reelekcję gubernatorowi Quinnowi. „Wyborcy w Illinois muszą mieć pełne zaufanie do swoich liderów, a ja nie zamierzam zakłocać osiągnięcia tego celu” – zadeklarował rezygnujący z eksponowanego stanowiska urzędnik.

Sprawa nabiera kolorytu w kontekście zwolnienia przed dwoma tygodniami przez obecnego gubernatora,  Inspektora Generalnego Jamesa Wrighta  zajmującego się sprawą nadużycia popełnionego przez Stermera. Tydzień później lokalna gazeta, Chicago Sun Times opublikowała artykuł ujawniający proceder korzystania przez szefa personelu z niewłaściwego konta e-mailowego do celów politycznych.

Jerry Stermer jest ostatnim z wysokich urzędników stanowych z takim doświadczeniem i stażem opuszczających administrację Quinna. Na początku roku z gabinetu gubernatora odszedł jeden z najważniejszych doradców, a także rzecznik prasowy. Gubarnator natychmiast zatrudnił na jego miejsce nową osobę, która zagrzała miejsce na tej pozycji zaledwie przez dwa tygodnie, porzucając ją na rzecz ubiegania się o miejsce w stanowej Izbie Reprezentantów.

MB (Chicago Tribune)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*