Szansa na odzyskanie prawa jazdy

Szansa na odzyskanie prawa jazdy
fot.stevepb/pixabay.com

fot.stevepb/pixabay.com

Ponad 5 tysięcy kierowców w Illinois skazanych za jazdę pod wpływem alkoholu będzie mogło ubiegać się o tymczasowe pozwolenie na prowadzenie pojazdu.

Umożliwi im to podpisana niedawno przez gubernatora Bruce’a Raunera ustawa, dającą szansę na prowadzenie pojazdu osobom kilkukrotnie karanym za jazdę pod wpływem alkoholu. Czterokrotnie lub więcej razy skazani za DUI kierowcy będą mogli ubiegać się o tymczasowe pozwolenie na prowadzenie pojazdu, jeśli spełnią określone w ustawie warunki. Pierwszym z nich jest odczekanie pięciu lat od ostatniego wyroku. Osoba ubiegająca się o pozwolenie będzie musiała udowodnić, że od trzech lat nie spożywa alkoholu ani nie zażywa narkotyków. Jeżeli otrzyma tymczasowe prawo jazdy, jej samochód musi zostać wyposażony w alkomat uniemożliwiający uruchomienie silnika, jeśli stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu przekracza dopuszczalne normy.

Ponad połowa z 5085 kierowców kwalifikujących się do skorzystania z nowych przepisów mieszka w aglomeracji chicagowskiej.

(mm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*