Szajka z Wisconsin zatrzymana z narkotykami i bronią

Od góry od lewej: Thomas R. Fleckenstein, Davey J. Shower, poniżej Jacob R. Lapenta i akcesoria znalezione w samocbhodzie fot.Lake County Sheriff’s Office line

 

Trzech mężczyzn pochodzących z Wisconsin zatrzymała policja niedaleko Antioch na północnych przedmieściach Chicago. W ich samochodzie znaleziono bron palną, narkotyki i maski… małp. Szajka była w drodze na brutalną rozprawę z konkurencyjną grupą przestępczą.

19 września, ok. godz. 2.30 am niedaleko Antioch policja zatrzymała do kontroli samochód, w którym podróżowało trzech mężczyzn. Policjant podczas kontroli zauważył w samochodzie woreczek z białym proszkiem, wezwał posiłki i zarządził przeszukanie pojazdu. W trakcie rewizji funkcjonariusze znaleźli 15 gramów kokainy, 100 tabletek uspokajających, dwa naładowane rewolwery i pistolet, łom oraz trzy maski małp.

Trzej mężczyźni – 27-letni Thomas Fleckenstein z Lake Geneva, 21-letni Jacob Palenta i 24-letni Davey Shower, obaj z Genoa City – zostali aresztowani. Szef szajki, Thomas Fleckenstein został oskarżony o posiadanie substancji psychoaktywnych z zamiarem ich rozpowszechnienia, nielegalne posiadanie i używanie broni. Shower usłyszał zarzuty posiadania substancji psychoaktywnych oraz utrudnianie identyfikacji, a Palenta – o używanie nielegalnej broni palnej.

W trakcie śledztwa okazało się, że zatrzymani byli w drodze na brutalną rozprawę z konkurencyjną grupą przestępczą, z którą weszli w konflikt. Zdaniem szeryfa powiatu Lake, Marka Currana, aresztowania zapobiegły przemocy i rozlewowi krwi, a najprawdopodobniej morderstwu.

(gd)

fot.123RF Stock Photos

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*