Sytuacja coraz poważniejsza. Odra w powiecie DuPage

Sytuacja coraz poważniejsza. Odra w powiecie DuPage

Przedstawiciele Departamentu Zdrowia powiatu DuPage potwierdzili trzy prawdopodobne zarażenia odrą, podając do wiadomości potencjalne miejsca, gdzie mogło dojść do zarażenia wirusem.

Do zarażenia odrą mogło dojść w klinice pediatrycznej w Bloomingdale, salonie spa  oraz w sklepie spożywczym w Carol Stream. We wszystkich wymienionych punktach przebywała osoba z powiatu Cook, która nie wiedziała, że roznosi wirusa odry. Od zarażenia do wystąpienia objawów może ułynąć 3 tygodnie.

Według przedstawicieli Departamentu Zdrowia powiatu DuPage do zarażenia odrą mogło dojść w następujących miejscach:

– Advanced Pediatrics Neonatal Medicine w Bloomingdale 26 stycznia w godz. 14.30-15.30, 30 stycznia w godz. 9.30-12.30 i 31 stycznia w godz. 10.00-12.30

– Hand and Stone Massage and Facial Spa w Carol Stream 6 lutego w godz. 9.00-17.00 oraz 7 lutego w godz. 8.00-12.00

– Jewel-Osco na Army Trail Road w Carol Stream  6 lutego w godz. 11.30-14.30.

Osoby, które zauważyły u siebie wysoką gorączkę, kaszel, katar i charakterystyczną czerwoną wysypkę, powinny natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Departament Zdrowia zaleca, aby najpierw powiadomić telefonicznie gabinet lekarski lub szpital o występujących objawach. W ten sposób ryzyko zarażenia kolejnych osób zostanie zminimalizowane. Bardzo ważne są szczepienia przeciwko odrze, szczególnie w obliczu rozprzestrzeniania się w stanie Illinois tej choroby. Zdaniem lekarzy szczepionki są całkowicie bezpieczne dla zdrowia dzieci i dorosłych i – co najważniejsze, zmniejszają ryzyko zarażenia  odrą o 99 procent.

(gd)

fot.DarkoStojanovic /pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*