Syn zastrzelił ojca grającego w Xbox

Syn zastrzelił ojca grającego w Xbox

Sąd odmówił zwolnienia za kaucją 22-letniego Aleca Tarasiuka oskarżonego o zastrzelenie swojego ojca w domu w Hoffman Estates na północno-zachodnich przedmieściach. Według prokuratury do zabójstwa doprowadziła poranna kłótnia z ojcem.

Do zdarzenia doszło 10 stycznia około godz. 11.20. Policja odpowiedziała na zgłoszenie dotyczące morderstwa w domu w rejonie 900 Ash Road w podmiejskim Hoffman Estates. Na miejscu, w fotelu i ze słuchawkami na uszach, funkcjonariusze znaleźli 57-letniego martwego Waltera Tarasiuka z raną postrzałową głowy.

Do zastrzelenia ojca przyznał się jego syn Alec Tarasiuk. Według prokuratury, 22-latek zdenerwował się, gdy podczas porannej kłótni ojciec nakazał mu wykonywanie prac domowych lub znalezienie zatrudnienia. Po kłótni ojciec poszedł do swojej sypialni grać w Xbox, głośno wyrażając emocje związane z grą. Młody Tarasiuk, przekonany, że groźby wypowiadane przez ojca podczas gry są pod jego adresem, poszedł do garażu po pistolet i zastrzelił mężczyznę. Następnie zadzwonił po numer alarmowy 911 i przyznał się do morderstwa.

Walter Tarsiuk miał troje dzieci. Od wielu lat mieszkał w Hoffman Estates w domu, który sam zbudował.

Alec Tarasiuk jest absolwentem Conant High School w Hoffman Estates. Wcześniej mieszkał z matką w Arlington Hts. Mężczyzna nie był wcześniej karany.
(jm)

fot. Andy Rain/PAP/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*