Syn policjanta wśród zastrzelonych w weekend w Chicago

Arshell Dennis III fot.arch. rodz.

Arshell Dennis III fot.arch. rodz.

W miniony weekend w strzelaninach w Chicago co najmniej 40 osób odniosło obrażenia; śmierć poniosło 9 osób. Wśród rannych jest 6-letnia dziewczynka, wśród ofiar śmiertelnych − syn chicagowskiego policjanta, student dziennikarstwa w  nowojorskim college’u.

19-letni Arshell Dennis III  miał wracać na studia w niedzielę po południu, ale tego samego dnia został śmiertelnie ugodzony kulą. Syn funkcjonariusza siedział przed rodzinnym domem z kolegą, gdy podszedł do nich mężczyzna i otworzył ogień. Zdaniem policji, młodzi mężczyźni zostali wzięci za kogoś innego i ostrzelani przez pomyłkę.

Do zdarzenia doszło 14 sierpnia tuż po północy w rejonie 2900 W. 82nd Street, w chicagowskiej dzielnicy Wrightwood na południu miasta. Arshell Dennis III został trafiony w klatkę piersiową, jego śmierć stwierdzono w szpitalu. 20-letni kolega  został hospitalizowany. Jego stan jest ciężki.

Policjanta, który stracił syna, zidentyfikowano jako Arshella “Chico” Dennisa, długoletniego przyjaciela szefa policji chicagowskiej Eddie’ego Johnsona. Szef policji spotkał się prywatnie z oficerem i jego żoną, by osobiście przekazać wyrazy współczucia. Burmistrz Rahm Emanuel również złożył rodzinie kondolencje.

Policja poszukuje sprawcy. Nadinspektor Johnson wyraził przekonanie, że morderca zostanie ujęty i postawiony przed sądem.

Najmłodszą śmiertelną ofiarą weekendowych strzelanin jest 17-letni Jonathan Stewart, który został trafiony  z przejeżdżającego samochodu w dzielnicy Englewood.  Nastolatek z ranami postrzałowymi klatki piersiowej i nogi trafił do szpitala, gdzie po 15 minutach zmarł. W strzelaninach ranna została także 6-letnia dziewczynka. Dziecko z raną postrzałową ręki przebywa w szpitalu. Obrażenia okazały się niegroźne.

Po ostatnim weekendzie w naszym mieście liczba ofiar broni palnej wzrosła w tym roku już do ponad 2600. W całym ubiegłym roku liczba ofiar strzelanin sięgnęła  2 988.

(ao, mm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*