Symboliczny pogrzeb wyższej edukacji w Illinois

Symboliczny pogrzeb wyższej edukacji w Illinois

Wykładowcy i kadra Uniwersytetu Northeastern Illinois urządzili w Winnetce symboliczny marsz pogrzebowy wyższej edukacji w stanie Illinois, w związku z drastycznymi cięciami funduszy dla uczelni, spowodowanymi impasem budżetowym w Illinois.

Kwiaty, trumna i symboliczny nagrobek niesione przez żałobników z Northeastern Illinois przeszły przez centrum Winnetki aż pod drzwi domu gubernatora Bruce’a Raunera. Zdaniem pracowników NEIU wykorzystane zostały już wszystkie opcje, a gubernator wyraźnie chce zniszczyć system wyższej edukacji w Illinois.

Budżet Uniwersytetu Northeastern Illinois wynosi średnio 90 mln dol., z czego jedną trzecią pokrywa stan. W związku z niemożnością uchwalenia budżetu w Illinois przez dwa lata drastycznie zredukowano fundusze dla stanowych uczelni publicznych.

W czerwcu uczelnia Northeastern Illinois rozpoczęła redukcję 180 etatów. Wcześniej zamknięto dwa kampusy, obcięto programy zatrudnienia dla studentów oraz wydłużono urlopy bezpłatne pracowników.

Biuro gubernatora wydało oświadczenie o treści podobnej do oświadczeń wydawanych w przeszłości, zapewniające, że gubernator szuka trwałego rozwiązania problemu.
Na Uniwersytecie Northeastern Illinois uczy się około 10 tys. studentów, w tym wielu z rodzin o niskich dochodach i imigrantów.

(jm)

Na zdj.: kampus El Centro Uniwersytetu Northeastern w Chicago

Categories: Chicago

Comments

 1. Ariela
  Ariela 28 czerwca, 2017, 08:17

  co to sie dzieje

  Reply this comment
 2. Anonim
  Anonim 28 czerwca, 2017, 21:34

  To jest typowe wsrod REPUBLIKANSKICH politykow – jesli zniszczymy EDUKACJE lub ja zrobimy niedosiegalna (za drogie), pospolity lud bedzie latwiejszy „do obrobki” – wtedy LEWAKI takie jak Normals, RP, dziadzia Roman (teraz norwid) beda spiewac dokladnie to, co chcemy… bo przeciez Illinois musi byc, jak Mississippi czy Alabama. Brawo…

  Reply this comment
 3. jaro
  jaro 21 maja, 2019, 08:24

  o matko jakie szopki odstawiają

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*