Sylwestrowy pirat drogowy poszukiwany

Sylwestrowy pirat drogowy poszukiwany

Policja w podmiejskim Park Ridge poszukuje kierowcy ciężarówki-holownika, który w ostatni dzień roku staranował i uszkodził 14 zaparkowanych pojazdów, po czym zbiegł z miejsca kolizji.

Do zdarzenia doszło 31 grudnia w podchicagowskim Park Ridge krótko po godz. 9. Kierowca białej ciężarówki-holownika (ang. tow truck) marki Dodge stracił kontrolę nad kierownicą i uderzył w drzewo w okolicy 2300 West Oakton Street. Ciężarówka odjechała z miejsca kraksy, zanim przybyli tam wezwani przez świadków wypadku policjanci.

Z relacji świadków wynika, że po wjechaniu w drzewo kierowca cofnął i pojechał dalej z gałęzią wplątaną w mechanizm do zaczepiania holowanych samochodów. Wkrótce okazało się, że odjeżdżając z miejsca wypadku staranował 14 samochodów zaparkowanych przy ulicach Oakton i Northwest Highway. Wyczyn drogowego pirata zarejestrowała kamera monitoringu, ale jakość nagrania nie pozwala na odczytanie numerów rejestracyjnych ciężarówki. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że na szybie kabiny ciężarówki widniała naklejka American Automobile Association (AAA). Przedstawiciele AAA zaprzeczają jakoby holownik należał do ich firmy.

Policja poszukuje mężczyzny, który kierował ciężarówką. Po staranowaniu samochodów w Park Ridge biały holowniczy dodge był widziany na autostradzie I-294, gdzie jego kierowca spowodował kilka niegroźnych stłuczek. Osoby mogące pomóc w ujęciu sylwestrowego pirata drogowego proszone są o kontakt telefoniczny z policją w Park Ridge – (847) 318 5252.
(gd)

Na zdjęciu: Tego samochodu i kierowcy poszukuje policja z Park Ridge fot.Park Ridge PD

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*