Święta najlepiej spędzić… w Chicago!

Święta najlepiej spędzić… w Chicago!

Jeżeli w święta ogarnia cię tęsknota za ojczystym krajem, pociesz się, że nie bez powodu jesteś w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Chicago zostało właśnie uznane najlepszym miejscem do spędzenia świąt Bożego Narodzenia.

Nie chwaląc się, Wietrzne Miasto ma najlepsze wystawy sklepowe, choinki, lodowiska, centra handlowe i jarmark świąteczny. Nic więc dziwnego, że portal WalletHub uznał Chicago najlepszym miejscem do obchodzenia świąt Bożego Narodzenia.

Autorzy rankingu porównali sto najbardziej zaludnionych amerykańskich miast pod względem warunków do świętowania narodzin Chrystusa. W każdej z pięciu kategorii miasta mogły zdobyć maksymalnie sto punktów. Porównywano między innymi tradycję i zabawę, w tym świąteczne wydarzenia w mieście, różnorodność restauracji i możliwości rekreacyjnych, stopień obchodzenia Bożego Narodzenia na podstawie liczebności chrześcijan w mieście, hojność mieszkańców, zakupy oraz oczywiście koszt świętowania, w tym noclegu w hotelu i posiłków w restauracji.

Chicago otrzymało łącznie najwięcej, bo 64,44 punkty. Wśród innych miast, gdzie warto wybrać się na święta znalazły się San Francisco (63,76), Pittsburgh (63,72) i Nowy Jork (63,60).

(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*